Uncategorized

Urządzenia pomagające w trakcie przygotowywania przesyłek

Urządzenia pomagające w trakcie przygotowywania przesyłek

Przemysł to branża obejmująca produkcję wielu produktów. Po wykonaniu tego zadania większość z nich musi zostać wysłana do klientów, dystrybutorów lub hurtowni. Jak można przyspieszyć proces pakowania gotowych wyrobów, prefabrykatów, komponentów i innych przedmiotów?

Dyspensery do taśmy pakowej

Podczas przygotowywania dowolnej paczki pocztowej lub zabezpieczając paletę przy użyciu folii stretch, często pojawia się potrzeba zaklejenia pakunku. Najczęściej w tym celu używa się taśmy pakowej. Mocny klej i wytrzymałą folia będąca dla niego bazą sprawiają, że tak zabezpieczona przesyłka nie rozwija się samoczynnie.

Aby przyspieszyć pracę z taśmą pakową warto zastosować specjalistyczne narzędzia. Należą do nich dyspensery do taśmy pakowej. Mogą mieć formę pistoletu, co jest najwygodniejszą opcją. Dzięki nim rozwijanie taśmy i ucinanie możliwe jest przy użyciu jednej ręki. Drugą można przytrzymać folię lub pudełko z gotowym do wysyłki produktem.

Koszt zakupu dyspensera do taśmy pakowej to od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Szybko się jednak zwróci zważywszy na oszczędność czasu. Warto pamiętać, aby dopasować urządzenie do szerokości stosowanej w firmie taśmy pakowej.

Ucinarki do folii stretch

Folia stretch jest niezwykle często wykorzystywana w przemyśle. Ma wiele zastosowań, między innymi przydaje się podczas pakowania gotowych wyrobów lub prefabrykatów. Używanie folii stretch w rolce jest bardzo proste, może być jednak jeszcze sprawniejsze i szybsze. W tym celu najlepiej zastosować specjalne narzędzie – ucinarkę do folii stretch.

Odwijacz do folii posiada specjalne ostrze, które pozwala na odcięcie potrzebnego odcinka z rolki. Dzięki temu proces pakowania przebiega jeszcze szybciej i jest łatwiejszy, nawet dla jednej osoby.

Soły do pakowania

Aby w jak najlepszych warunkach zapakować dowolny przedmiot do wysyłki, warto posiadać w firmie specjalne miejsce. Dedykowany stół do pakowania posiada wmontowaną odcinarkę do folii oraz zapas różnych przydatnych przedmiotów. Należą do nich taśmy pakowe, folia bąbelkowa i różne pudełka.

Pakując w wyznaczonym miejscu mamy pewność, że przesyłka nie zginie i nie ulegnie zniszczeniu, na przykład znajdując się na posadzce w fabryce.

Zobacz także, jak pakować prezenty świąteczne.