Pozostałe

Jak często wymieniać noże w skórowaczce?

Jak często wymieniać noże w skórowaczce?

Skórowaczka jest jednym z wielu rodzajów urządzeń, które wykorzystywane są w procesie obróbki produktów mięsnych. Sprzęt ten służy przede wszystkim do automatycznego skórowania elementów płaskich oraz rozbioru mięsa. Z tych też powodów skórowaczki najczęściej znaleźć można w większych marketach spożywczych z rozbiorem oraz sklepach mięsnych i rybnych. Podobnie jak w przypadku innych maszyn przemysłowych skórowaczka powinna być regularnie serwisowana oraz wykorzystywana jedynie w sposób zgodny z jej przeznaczeniem.

Na rynku znaleźć można też wiele urządzeń, które wyposażone są także w dodatkowe tryby pracy, dzięki którym obrabiać można także elementy okrągłe takie jak golonki lub szynka. Czy da się naostrzyć noże w skórowaczce? Jak często należy wymieniać je na nowe? Czy opłaca się zainwestować w rozwiązania niemieckiej marki Lutz? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Jak często powinno się serwisować noże do skórowaczek?

W kwestii takiej jak noże do skórowaczek częstotliwość serwisu uwarunkowana jest w zupełności od intensywności użytkowania. W zdecydowanej większości przypadków spadek efektywności pracy widoczny jest gołym okiem, ponieważ na skutek wykorzystywania stępionych noży odczuwalnie pogarsza się precyzja obróbki. Zaniedbanie tego tematu prowadzi też do obniżenia prędkości, z jaką urządzenie jest w stanie przetwarzać produkty, co w praktyce przekłada się niestety na dodatkowe koszty związane z większym zużyciem energii elektrycznej. Jest to szczególnie istotne w przypadku urządzeń nastawionych na automatyzację pracę, ponieważ profesjonalny sprzęt jest w stanie wyeliminować konieczność ręcznego dopracowywania elementów.

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed wszystkimi tymi problemami jest zakup wysokiej jakości noży do skórowaczek. Warto tu jednak wspomnieć, iż doświadczony i wyspecjalizowany w kierunku serwisu maszynerii przemysłowej ślusarz powinien poradzić sobie bez trudu z zaostrzeniem profesjonalnych noży. Zdecydowanie wygodniejszym i tańszym rozwiązaniem jest jednak zakup nowego kompletu ostrzy, ponieważ pozwala uniknąć przerw w ciągłości pracy urządzeń.

Czym nóż do skórowaczki LUTZ wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań?

Niemiecka marka Lutz Blades od ponad 100 lat zajmuje się produkcją najwyższej jakości ostrzy, co potwierdzić mogą pozytywne opinie setek tysięcy klientów na całym świecie. Profesjonalny nóż do skórowaczki LUTZ wyróżnia się przede wszystkim doskonałą trwałością oraz wytrzymałością. W przeciwieństwie do tańszych zamienników wytwarzany jest on z nierdzewnej chirurgicznej stali. Dzięki wysokiej precyzji cięć sprzęt Lutz cieszy się ogromną popularnością wśród profesjonalistów z branży. Inwestycja w niemieckie noże do skórowaczek to świetny sposób na uniknięcie problemów związanych z uszkodzeniem specjalistycznych maszyn oraz obrabianych produktów. To właśnie dzięki nim proces cięcia przebiegać może szybko, sprawie i co ważne bezpiecznie.